راه رفتن روی پله برقی در این استان ممنوع شد!

راه رفتن روی پله برقی در این استان ممنوع شد!

فرمانداری ناگویا در ژاپن راه رفتن روی پله برقی را به خاطر خطرات آن ممنوع کرد و شهرداری شهر ناگویا از طریق تبلیغات تلویزیونی و پوسترهایی که در ایستگاه‌های قطار نصب کرده است از مردم این منطقه می‌خواهد تا قانون جدید را رعایت کنند.

بر اساس این قانون مردم موظفند هنگام سوار شدن بر پله برقی در مکان‌های عمومی مانند ایستگاه‌های قطار، ساختمان‌های اداری و مراکز خرید، از جای‌شان تکان نخورند. با این وجود، قانون مذکور الزام‌آور نیست، و اگر کسی از آن سرپیچی کند مورد مجازات قرار نخواهد گرفت.

در ژاپن مرسوم است افرادی که سوار پله برقی می‌شوند، در سمت چپ می‌ایستند و سمت راست را آزاد می‌گذارند تا دیگران بتوانند به دلخواه خود از پله بالا یا پایین بروند. مقامات ناگویا می‌گویند امیدوارند از این به بعد مردم هنگام سوار شدن بر پله برقی چه در طرف راست و چه طرف چپ سر جای خود بایستند. پس از استان سایتاما که در اکتبر 2021 چنین قانونی وضع کرد، ناگویا دومین منطقه‌ای است که برای پله برقی قانون می‌گذارد.

طی سال‌های اخیر حوادث زیادی برای مردم ژاپن روی پله برقی روی داده است. اتفاق افتاده افرادی که روی پله راه می‌روند، به دیگران ضربه می‌زنند و تعادل آنها را بر هم می‌زنند و بعضا آنها را نقش بر زمین می‌کنند. همچنین کوله‌پشتی‌ها و چمدان‌ها می‌توانند به موانع گیر کردن و افتادن افراد تبدیل شوند. سالمندان و معلولان از قربانیان اصلی حوادث پله برقی هستند.

دغدغه ایمنی پله برقی مختص ژاپن نیست، و مقامات شهری سراسر جهان نگران حوادث این وسیله نقلیه هستند. مثلا، در هند که بسیاری از زنان لباس «ساری» می‌پوشند، که احتمال گیر کردن انتهای آن لای پله برقی و آسیب زدن به پوشنده وجود دارد، عموم پله‌های برقی دارای محافظ ساری هستند.

منبع: العربیه

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.