هوش مصنوعی به داد پله برقی‌های تهران می‌رسد

هوش مصنوعی به داد پله برقی‌های تهران می‌رسد

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از خرید و نصب ۲۵ دستگاه هوشمند توقف اضطراری برای بالا بردن ایمنی پله برقی ها خبر داد.

مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به بروز حادثه در پله برقی ایستگاه شهید بهشتی گفت: بعد از آن حادثه که در خرداد ماه سال ۱۴۰۲ رخ داد و به منظور پیشگیری از خسارات مالی و جانی ناشی از حوادث پله برقی و افزایش ایمنی مسافران مترو، هر کاری که باعث افزایش ایمنی مسافران شود مورد توجه ما قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت ایمنی در پله برقی ها، طرح ارزیابی بسیار سختگیرانه عملکرد سیستم های ایمنی پله برقی ها انجام شده و برای اولین بار ۲۵ دستگاه هوشمند توقف اضطراری برای بالا بردن ایمنی پله برقی های مترو نصب شده است.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه دستگاه توقف اضطراری توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی ساخته شده است افزود: این شرکت توانسته با ساخت و تولید سامانه ای کاملاً هوشمند، برای اولین بار در دنیا، سطح ایمنی این وسیله پر خطر را ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه سامانه هوشمند توقف اضطراری پله برقی با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری های روز می تواند در صورت بروز هر اتفاقی برای افراد در هنگام استفاده از پله برقی، در کسری از ثانیه فرمان توقف صادر و پله برقی را متوقف کند خاطرنشان کرد: این سیستم زمان طلایی خاموش کردن پله برقی را در هنگام بروز حوادث مورد توجه قرار داده و با توجه به نظرات همکاران واحدهای کیفیت و ایمنی، در خصوص صحت عملکرد سیستم در تلاش هستیم تا این سیستم در پله های جدید از ابتدا نصب باشد و به مرور بر روی سایر پله برقی های مترو نیز نصب شود.

گفتنی است، این سامانه به صورت انحصاری توسط شرکت داخلی تولید و عرضه شده است و دارای گواهینامه ثبت اختراع در داخل و خارج از ایران می باشد.

منبع: برنا

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.