رفتارهای هنجارشکن در آسانسور

این 10 حرکت، آسانسور را به جهنم تبدیل خواهد کرد!

در دنیای مدرن، آسانسور یک نیاز به حساب می‌آید. مثل اتومبیل‌ها و رانندگی که قوانین و فرهنگ مختص به خود را دارند، تردد با آسانسور نیز از چنین قواعدی پیروی می‌کند. از آنجا که همه ما در طی روز ممکن است وقت زیادی را در آسانسورها سپری کنیم، در اینجا به برخی از قواعدی که باید در آسانسور رعایت کرد، اشاره می‌کنیم.

۱۰- درب‌ها را فقط و فقط در صورت لزوم نگه دارید!

اگر کسی را به سمت درب‌های در حال بسته شدن آسانسور می‌بینید، دکمه را برای باز کردن آن فشار دهید و بگذارید وارد آسانسور شود. پنهان شدن و یا تظاهر به تلاش برای باز کردن درب‌ها در حالی که به طور مخفی دکمه بستن را فشار می‌دهید، به دور از هر گونه آداب اجتماعی‌ست.

دکمه های آسانسور

۹- صبور باشید

اگر دکمه “بازکردن درب” نشانه‌ای از خیرخواهی است، آنگاه دکمه “بستن در” اصولاً شرارت است. چقدر مشغول هستید که نمی‌توانید سه ثانیه صبر کنید تا درب‌ها به‌صورت خودکار بسته شوند؟ فشار دادن دکمه حتی قبل از اینکه درب‌ها تماماً باز شود، احتمالاً باعث می‌شود که می‌خواهیم در آسانسور بمانیم و تا خروج برنامه‌ریزی‌شده شما، تمام دکمه‌ها را فشار دهیم تا وقت شما را واقعاً تلف کنیم.

۸- تردد

اگر بیش از یک دکمه را فشار می‌دهید چون مطمئن نیستید کجا می‌روید، یا در طبقه‌ی اشتباهی خروج می‌کنید و بعد دوباره وارد آسانسور می‌شوید، یا فقط برای تندرستی تردد می‌کنید، بدانید که وقتی کل فرآیند را به دلیل ترددتان آهسته می‌کنید، باعث می‌شوید که ما بخواهیم از بیم و ناامیدی سرمان را به دیوار بکوبیم!

۷-گفتگو

با غریبه‌ها، دوستان یا حتی خودتان، اهمیتی ندارد که مکالمه‌ی شما به کجا رفته باشد، در آسانسور بهتر است سکوت پیشه کنید. اصولا اوضاع در آسانسور به اندازه‌ی کافی مبهم هست. مگر اینکه خواهان فشار دکمه‌ای برای باشید، پس سعی کنید تا حد امکان آرامش محیط را مختل نکنید.

۶- شوخی‌جویی

آسانسور مکانی برای پیدا کردن دوست یا یک رفیق صمیمی نیست. پس سعی کنید در ثانیه‌های کوتاهی که در این محیط قرار دارید از شوخی‌های بیجا و بدون دلیل پرهیز کنید.

جمعیت در آسانسور

۵- رفتارهای عجیب

اظهار ویژگی‌های شخصیتی بیش از حد می‌تواند در فضای محدود اذیت‌کننده باشد. به عنوان یک قاعده، ایده خوبی نیست که دست‌های خود را به سمت سقف ببرید.وارونه به سمت جمعیت قرار گرفتن، به بلندی حدس زدن که کدام دکمه را مسافران قصد دارند فشار دهند و با انرژی بیش از حد در آینه از خود تعریف کردن رفتاری نیست که برازنده یک انسان فرهیخته باشد.

۴- بوی بد

لطفا این مورد را در هیچئ زمان و مکانی فراموش نکنید؛ فضای بسته آسانسور به اندازه‌ی کافی استرس‌آور است پس لطفا این استرس را بیشتر نکنید!

۳- خوراکی‌ها

اصلاً اهمیتی ندارد که این مواد بدون بو باشند، شما در کمتر از یک دقیقه به مقصد خواهید رسید. این ۳۰ ثانیه را برای همه راحت‌تر کنید تا اینکه نگاه‌ها و الفاظی که آن‌ها در دلشان به شما می‌دهند را از خود دور کنید.

جمعیت در آسانسور

۲- صداهای بی‌معنی

تولید صدای بلند “بینگ” در هر باری که درب‌های آسانسور باز می‌شود، به اندازه‌ی کافی مشمئزکننده است. در واقع، اگر شما این کار را در هر یک از توقف‌های قبل از خروج ما انجام دهید، احتمالاً تلاش خواهیم کرد تا زودتر به بیرون هدایتتان کنیم.

۱- تلفن‌ها

اگر کسی فکر می‌کند که قابل قبول است که گفت‌وگوی شخصی خود را به مردم در یک فضای نه چندان بزرگ‌تر از یک کمد تحمیل کند، هیچ مشکلی در شکستن تمام قوانین خودش نیست تا زمانی که او دست از این کار بردارد!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.