آسانسوری که انسان را به جای موشک به فضا می‌برد!

چند قاب از آسانسور فضایی که انسان را به جای موشک به فضا می‌برد!

یک معمار با طراحی ایده خود برنده جایزه ۱۰۰۰۰ یورویی شد. این ایده او شامل یک ساختار کابل مانند از یک درگاه فضایی به زمین است، اگر چه چنین چیزی تخیلی به نظر می‌رسد. اما گفته می‌شود که روزی به واقعیت تبدیل خواهد شد تا سفرها و اکتشافات فضایی را کارآمدتر کند.

جردن ویلیام هیوز نوعی بالابر طراحی کرده است که مسافران را به فضا می‌برد و نوعی وسیله نقلیه جدید برای رسیدن به فضا است. این ایده آینده‌نگرانه او جایزه‌ای برای معماری و نوآوری فضا از بنیاد «the Jacques Rougerie» دریافت کرد.

هیوز معتقد است که این ایده ممکن است امروز خیالی باشد اما در آینده از بالابرهای فضایی استفاده خواهد شد. او به عنوان یک معمار در لندن کار می‌کند و بالابر فضایی آسنسیو را در اوقات فراغت خود طراحی کرده است. استفاده از بالابر برای جایگزینی با موشک‌ها و فضاپیماهایی طراحی شده است که به گفته او ناکارآمد، گران و برای محیط زیست مضر هستند.

آسانسوری که انسان را به جای موشک به فضا می‌برد!

طراحی او شامل یک ساختار کابل مانند از یک درگاه فضایی است که به سمت زمین می‌آید و سپس به یک کشتی که می‌تواند در اطراف اقیانوس حرکت کند و با بندر فضایی همگام شود، متصل می‌شود. بنابر گفته‌های هیوز این روش، ما زمینی‌ها را در مسیر رفت و آمد به فضا متحول می‌کند و آن را بادوام‌تر می‌کند. او بر این باور است که ایده بالابرهای فضایی مدتی است مطرح شده است و در پژوهش علمی تخیلی و دنیای واقعی مورد توجه قرار گرفته است. با این وجود، او معتقد است که این ایده تا مدت‌ها به واقعیت تبدیل نخواهد شد.

آسانسوری که انسان را به جای موشک به فضا می‌برد!

به گفته او این یک پروژه بسیار پرهزینه و بسیار جاه طلبانه خواهد بود و چیزی نیست که او انتظار داشته باشد در ۱۰ سال آینده ساخته شود. اما او تقریباً مطمئن است که چنین بنایی روزی به عنوان یک بالابر فضایی ساخته خواهد شد و معتقد است که ویژگی‌های اصلی آسنسیو یعنی تحرک، وزن سبک و مزایای ایمنی آن، در بالابرهای فضایی که در آینده ساخته می‌شوند وجود خواهد داشت. برای دنیای امروز کمی تخیلی است، اما بنظر می‌رسد که بالاخره روزی این پروژه ساخته می‌شود، زیرا پروژه‌ای مانند آسنسیو یا طرحی مشابه آن تنها راه برای این است که سفرهای فضایی و اکتشافات فضایی واقعا کارآمد شوند.

منبع: خبرآنلاین

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.