اکسس کنترل آسانسور

پنج مکانیزم که کنترل آسانسور را از دسترس برخی افراد خارج می‌کند!

سیستم کنترل دسترسی آسانسور که به آن اکسس کنترل آسانسور نیز گفته می‌شود، یکی از روش‌های افزایش امنیت در ساختمان‌ها است. این سیستم‌ها با مدیریت دسترسی افراد به آسانسورها، هم از ورود افراد غیرمجاز به فضاهای خصوصی یا محدود جلوگیری می‌کنند و هم امکان ردیابی و نظارت بر استفاده‌کنندگان آسانسور را فراهم می‌سازند. متاسفانه برخی در استفاده از آسانسور اصولی عمل نمی‌کنند، برای همین مدیران ساختمان تصمیم به کنترل دسترسی آسانسور می‌گیرند و این مجوز فقط به افراد محدودی برای تردد با آسانسور داده می‌شود. در ادامه چند مکانیزم از این سیستم‌ها را که به افزایش امنیت کمک می‌کنند توضیح می‌دهیم.

احراز هویت

سیستم‌های کنترل دسترسی می‌توانند از طریق کارت‌های مغناطیسی، کارت‌های هوشمند، رمزهای عبور، بیومتریک ها (مانند اسکن اثر انگشت یا تشخیص چهره) و سایر روش‌های احراز هویت برای اطمینان از اینکه تنها افراد مجاز قادر به استفاده از آسانسور هستند، استفاده کنند.

اکسس کنترل آسانسور

محدودسازی دسترسی

ممکن است دسترسی به طبقات خاصی به برخی افراد داده شود و برخی دیگر از دسترسی به آنها محروم باشند. این امکان دسترسی را بسیار دقیق‌تر کرده و از ورود افراد غیرمجاز به فضاهای حساس جلوگیری می‌کند.

تایمینگ دسترسی

سیستم ممکن است به گونه‌ای تنظیم شود که فقط در زمان‌های خاصی از شبانه روز قابل استفاده باشد، مثلاً اجازه ورود به کارکنان در ساعات کاری داده شود.

ثبت ترددها

سیستم کنترل دسترسی می‌تواند اطلاعات مربوط به زمان ورود و خروج افراد را ذخیره کند که در صورت بروز مشکلات امنیتی، اطلاعات حیاتی را به مدیران ساختمان ارائه دهد.

ایجاد هشدارهای امنیتی

در صورت تلاش برای دسترسی غیرمجاز یا تحت شرایط خاص، سیستم می‌تواند هشدار ایجاد کند تا اقدامات لازم از سوی مدیریت امنیت ساختمان انجام شود.

به طور کلی، سیستم کنترل دسترسی آسانسور با افزودن لایه‌ای از صحت‌سنجی، محدودسازی و ردیابی که باعث پیشگیری و کاهش دسترسی‌های نامطلوب می‌شود، به امنیت ساختمان کمک شایانی می‌کند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.