باستان شناس حقیقی

باستان شناس حقیقی

باستان شناس حقیقی

 

امروزه در سطح جامعه با مفهومی از باستان شناسی روبه رو هستیم که شاید می بایست با دیگر از نسبت به آنچه می بینیم و آنچه می شنویم بازنگری کنیم.

هر دانشی که امروزه در دسترس مااست حاصل تحقیق و پژوهش پیشگامانی است که برای ایجاد آن دانش بسیار کوشیدند وتلاش کردند و با گذشت هر دوره زمانی دانشمندان کارهمکاران پیش از خود را کاملتر نمودند.

تاامروزه یک متخصص قلب می تواند تمام مشکلات قلب را که شامل بخشهایی مشخص و تکراریست بداند و با اطمینان به تمام سوالات شما راجع به قلب پاسخ گوید؟

اما باستان شناسی علمی متفاوت است پس از یکصد سال تحقیق و مطالعه این علم کماکان باز است!

لایه های خاک کنار زده می شود و به صورت موضوعی حاصل سال ها تلاش جمعی تنها راجع به همان یافته تاریخی کشف شده مقالات و منابعی برای مراجعه و مطالعه ما مهیا می شود.

به هیچ عنوان نمی توان این ادعا را کرد که این دانش به انتها رسیده و بسته شده است.

به گفته یکی از اساتید شاخه مرمت آثار باستانی میراث فرهنگی اگر از یک باستان شناس ده سوال پنهان پرسیدید در مورد زیر خاک و او برای هر ده سوال شما پاسخی آماده داشت یقین بدانید که او یا یک غیب گوست و یا تنها دوست دارد به عنوان باستان شناس به شما معرفی شود.

هر موضوع باستانی مخفی شده در دل خاک و نیازمند کار تحقیقی و مطالعاتی است که خروجی آن تنها برای همان موضوع اعتبار دارد برای استفاده از دانش یک باستان شناس این حق اولیه و قطعی شما است که از درستی انتخاب خود اطمینان حاصل کنید.

ban2

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *